Сторінка батьків


Шановні батьки!

В нашій країні  реєструють випадки кору – небезпечного вірусного захворювання, яке поширюється надзвичайно стрімко та може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. До впровадження вакцин від кору щорічно у світі вмирало близько 2,6 млн людей.

Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати 2 дози вакцини.

За календарем щеплень України перше щеплення роблять у 12 місяців, у 6 років - друге щеплення. 

Якщо ваша дитина не має планових щеплень від кору, їх необхідно наздогнати якнайшвидше. Для цього є низка вагомих причин:

1. Кір — одна з найзаразніших інфекцій,  9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються. Підхопити хворобу можна будь-де – у  дитсадку, школі, бомбосховищі, громадському транспорті.

2. Спалахи кору циклічні й відбуваються в Україні кожні 4-5 років. Попередній був у 2017–2019 роках. Одна з причин цього — недостатнє охоплення щепленнями.

3. Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті.

4. Вірус кору пригнічує на кілька місяців, а то й років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи «імунну амнезію». Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій.

5. Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний надійний захист від цієї хвороби — вакцинація.

 

З 17 липня до кінця вересня 2023 року в Україні триває загальнонаціональна «наздоганяюча» кампанія з вакцинації дітей від кору.

 

Перевірте  вакцинальний статус своєї дитини, зверніться до сімейного лікаря та захистіть дитину від небезпечного захворювання. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вакцина проти кору, епідемічного паротиту, краснухи (КПК).

 

Вакцинація дітей проводиться  вакциною М-М-Р ІІ, виробник вакцини - Харлем, Нідерланди/Haarlem, Netherlands.

 Вакцина містить ослаблені штами вірусів кору, епідемічного паротиту, краснухи.

Щеплення проводиться підшкірно в дельтоподібний м'яз плеча.

Для планової вакцинації Календарем щеплень передбачено проведення 2 доз: у 12 місяців та 6 років.

 У разі відсутності щеплень діти у 6 років та старші отримують 2 щеплення з інтервалом 1 місяць.

У Дніпропетровській області у рамках «наздоганяючої» кампанії проведено більше 6 тисяч щеплень, надзвичайних ситуацій після імунізації не зареєстровано.

Медичні заклади Дніпропетровської області отримали достатньо вакцини для охоплення вакцинацією всіх дітей віком до 17 років, які у минулому з різних причин не були вакциновані, або мають лише одне щеплення.

Щеплення від кору безпечні, ефективні та безоплатні.

Варто вакцинувати дитину вчасно, а якщо пропустили щеплення, негайно зверніться  до лікаря та якнайшвидше надолужте пропущену вакцинацію. 

 

Правова підстава проведення профілактичних щеплень.

 

Відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – Закон),  діти, які не отримали щеплення, що передбачене національним календарем, не мають права відвідувати навчальні заклади.

Згідно із статтею 12 Закону  профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень.

Згідно із частиною 1 статті 15 Закону, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

 Частиною 2 статті 15 Закону, встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Згідно із статтею 49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров’я, а держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.

 Згідно з частиною 3 статті 3 Закону України «Про освіту» право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, у різних формах і різних видів.

 Згідно із статтею 9 Закону України «Про освіту», передбачено, що освіта може здобуватися у інституційній формі (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева), або індивідуальній (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).

 

 

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ В ЗДО

  Уряд затвердив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти  (Постанова КМУ "Про затвердження норм та порядку організації харчування  у закладах освіти" від 24.03.2021 № 305. Такі зміни прийняті з метою врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування. В закладі забезпечено різноманітне чотиритижневе сезонне меню, збагачене овочами та свіжими фруктами. Енергетична та поживна цінність їжі відповідає загальним віковим потребам дітей згідно з нормами віизначеними МОЗ.

 

Основні принципи організації харчування в закладі дошкільної освіти:

·      -  відповідність енергетичної цінності раціону харчування енерговитратам дітей;

·       - збалансованість та максимальна різноманітність раціону;

·     - технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність;

·      забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).

В  Царичанському ЗДО «Ромашка» ведеться систематична і планомірна робота, зокрема: організоване безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку); харчування здійснюється згідно з двотижневим меню; щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв складається меню-розклад окремо відповідно до затверджених норм харчування; кожного дня за 30 хв. до роздачі їжі сестра медична старша оцінює якість її приготування, в її присутності кухар відбирає добові проби в чистий посуд з кришкою в об’ємі порції для дітей молодшої групи. Проби зберігаються протягом доби в холодильнику до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня і є показником якості роботи кухарів.

В закладі дошкільної освіти здійснюється щоденний контроль за організацією харчуванням дітей сестрою медичною старшою та керівником ЗДО. Результати фіксуються у відповідних журналах контролю за організацією харчування згідно чинного законодавства. На основі результатів контролю проводиться індивідуальна робота з певною категорією працівників.

Об’єм та частота завозу продуктів харчування та продовольчої сировини регулюються в залежності від терміну їх реалізації та кількості дітей і завозяться в заклад протягом дня. Бракеражною комісією закладу дошкільної осваіти здійснюється постійний контроль за постачанням продуктів харчування. Продукти харчування надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення.

Сестра медична старша веде суворий облік продуктів харчування, який фіксується у «Книзі складського обліку», де вказується дата їх надходження, постачальник тощо.

Сестра медична старша контролює виконання меню і якість страв, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань раціонального харчування, особливо в оздоровчий період, дає оцінку ефективності харчування, проводить заняття з персоналом з питань гігієни харчування, профілактики харчових отруєнь і групових гострих кишкових інфекцій.

Кухарі закладу відповідають за високоякісне і своєчасне приготування їжі та дотримання технологічних вимог: кулінарна обробка продуктів повинна максимально зберігати харчову цінність, сприяти засвоєнню їжі, надавати їй приємного зовнішнього вигляду, смаку і запаху.

Керівник, сестра медична старша, вихователі груп закладу проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації харчування у сім’ї. Домашнє харчування має доповнювати раціон дитячого садка. Питання раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, розглядається на загальних зборах колективу, виробничих нарадах, висвітлюється в інформаційних куточках та на web-сайті ЗДО. Для отримання інформації батьками про харчування дітей в закладі, в інформаційних куточках груп та харчоблоку щодня розміщується меню.


Сімейне виховання- запорука психічного здоров'я дитини

Першим університетом життя для дитини є сім'я, в якій народилася дитина. Основне батьківське завдання - виростити зрілу та відповідальну людину. І які б якості батьки не намагалися розвивали в дитині, головне - будувати виховання на любові.

Існує безліч різних стилів сімейного виховання. Розуміння того, який стиль підходить саме вам, дозволить створити позитивну атмосферу, що сприяє особистісному зростанню, емоційному та інтелектуальному розвитку дитини.

Стилі виховання дітей.

Стилі виховання в сім’ї традиційно розділяються на гіперопіку, авторитарний, ліберальний і демократичний. Кожен із цих стилів виховання по-своєму впливає на самооцінку дітей.

Надмірна опіка (гіперопіка).

 Цей стиль характеризується  надмірним піклуванням, попередженням активності, бажанням зробити все за дитину.

      З раннього дитинства діти дуже прив’язані до батьків. По мірі зростання самостійності, і, особливо, в перехідному віці, ця залежність починає дитину обтяжувати. Погано, якщо дітям не вистачає батьківської любові, але надмірна опіка також шкодить дитині, а батьки інколи  плутають любов і опіку.  Батьки звикли до своєї дитини і не схильні помічати вікових психологічних змін, що відбуваються з нею. Вона виросла, змінилася, а люблячі батьки все ще бачать її такою, якою вона була декілька років тому, причому власна думка їм здається беззаперечною. Підлітки, навпаки, набувають критичного ставлення до батьків, вони починають  чинити опір. А це часто ображає батьків «Я живу заради дітей», - заявляють батьки. Але при ретельному аналізі виявляється, що фактично буває так, батьки живуть не заради дітей, а скоріше за їх рахунок. Багато  з них відносяться до своїх дітей зверхньо, висмоктуючи з них усі «соки». Спілкуючись із дитиною вони можуть відчувати себе великими начальниками.

    Завдання дорослого – попередити, застерегти, пояснити, вказати на можливі наслідки, але дати можливість дитині діяти самостійно, здійснювати свій власний вибір. Тоді, навіть зробивши помилку, дитина навчиться думати, відповідати за свої вчинки, за себе, бути самостійною.

 Авторитетний (демократичний) стиль виховання

(високий рівень контролю та теплі стосунки)

 Особливістю цього стилю взаємин є тверде, послідовне і водночас  гнучке виховання. Батьки  завжди пояснюють мотиви своїх вимог, заохочують їх обговорення з підлітком; влада використовується лише в міру необхідності; у дитині цінується як слухняність, так і незалежність; батьки встановлюють правила і твердо втілюють їх у життя ,вони прислухаються до думки дитини, хоч і не діють виключно відповідно до її бажань.

Авторитетний стиль — самий дисциплінований стиль виховання. Авторитетні батьки беруть на себе відповідальність за своїх дітей, їх поведінку і дії, поки діти не досягнуть емоційної зрілості. Діти, виховані авторитетними батьками, в подальшому житті досягають найбільших успіхів, вони стають самостійними, відповідальними і впевненими в собі людьми. ВОНИ ДОБРЕ ВЧАТЬСЯ В ШКОЛІ ТА МАЮТЬ ВИСОКУ САМООЦІНКУ. Завдяки турботі авторитетних батьків, їх увазі до життя і потребам дитини, він не тільки прагне їм догодити, але й отримує загальний напрямок для подальшого розвитку і особистісного зростання.

Авторитарний стиль виховання

(ВИСОКИЙ РІВЕНЬ КОНТРОЛЮ, ХОЛОДНІ СТОСУНКИ)

Авторитарний стиль виховання  - це стиль, при якому батьки недооцінюють позитив, який є в їхніх дітях і віддають перевагу контролю. Цей спосіб виховання  іноді пов’язують з агресивно-командним впливом батьків. Авторитарні батьки намагаються з раннього віку прищепити дитині страх і дисципліну. Цей стиль виховання орієнтований на покарання, а не на заохочення. Він може негативно вплинути на самооцінку дитини і перешкоджає його повноцінному розвитку. Авторитарні батьки прагнуть контролювати всі сфери життя дитини. Діти з авторитарних сімей практично не мають прав і позбавлені свободи дій.

 Насправді авторитарні батьки –  не обов’язково диктатори й деспоти, вони можуть бути дуже люблячими і ніжними, але у стосунках з дитиною на перше місце, , ставлять свою потребу бути поруч, контролювати життя дитини, приймати за неї рішення. З одного боку, це забезпечує певний психологічний комфорт: можна менше хвилюватися за дитину, не боятися, що вона наробить помилок. Але з іншого боку, надмірний батьківський контроль унеможливлює розвиток самостійності підлітка: він не може навчитися ініціативності, відповідальності, наполегливості, самоконтролю. Адже самоповага і впевненість у собі формуються лише за умови, що людина має можливість сама поставити собі мету й досягти її самостійно

ДІТИ У ТАКИХ БАТЬКІВ ВІДЛЮДНІ, БОЯЗКІ, ПОХМУРІ, НЕВИБАГЛИВІ, ДРАТІВЛИВІ.,ДІВЧАТА НАЙЧАСТІШЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ПАСИВНИМИ І ЗАЛЕЖНИМИ. ХЛОПЦІ МОЖУТЬ СТАТИ НЕКЕРОВАНИМИ І АГРЕСИВНИМИ.

Для того, щоб зберегти стосунки зі своїми дітьми і  підтримувати їх упевненість у собі й самостійність, необхідно обмежити зону свого контролю, поступово передаючи підліткам відповідальність за їхні дії та вчинки. Це може бути досить серйозним психологічним випробуванням для батьків: адже дитина може наробити помилок, які доведеться потім виправляти. Наприклад, рішення підлітка піти до басейну може призвести до його застуди, лікування, ускладнень. Але якщо не пустити його, то наслідки можуть бути ще гіршими: і для стосунків з батьками (образа, недовіра, спроби приховувати від дорослих свої наміри) і для авторитету підлітка серед товаришів (підлітки зневажливо ставляться до однолітків, які підкорюються дорослим), і для самооцінки особистості (неможливість відстояти своє рішення інтерпретується дитиною як нерішучість, слабкість волі або як відсутність поваги, нерозуміння з боку сім’ї).

    Щоб зберегти психологічний контакт із старшокласниками, батьки повинні враховувати дорослішання дітей, відмовляючись від авторитарних методів виховання, навіть якщо вони здавалися раніше успішними.

Ліберальний стиль виховання

(НИЗЬКИЙ РІВЕНЬ КОНТРОЛЮ, ТЕПЛІ СТОСУНКИ)

Ліберальні батьки прагнуть дати своїм дітям усе найкраще, намагаються у всьому їм догодити. Ліберальний стиль виховання характеризується наданням повної самостійності дітям. Батьки цього типу готові поступатися вимогам дитини з ранніх років і з готовністю потурають будь-яким його  примхам, не пред’являючи до нього практично ніяких вимог. Головною фігурою у відносинах «батьки — дитина» є дитина, а не батьки.

Ліберальні батьки, як правило, керуються благими намірами, але їх зусилля можуть призвести до прямо протилежних наслідків. Більшість з нас хоча б один раз зустрічалися з дітьми ліберальних батьків — вони безвідповідальні і інфантильні, вважають, що оточуючі їм зобов’язані, не люблять і не вміють працювати. Словом, це розпещені діти, СХИЛЬНІ ДО НЕСЛУХНЯНОСТІ АГРЕСИВНОСТІ. В ПРИСУТНОСТІ ЛЮДЕЙ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ НЕАДЕКВАТНО ТА ІМПУЛЬСИВНО

Отже, надання підліткам надмірної свободи так само небезпечне для становлення  їх особистості, як і надмірне її обмеження.   

Індиферентний стиль виховання

(НИЗЬКИЙ РІВЕНЬ КОНТРОЛЮ ХОЛОДНІ СТОСУНКИ)

На жаль, багато батьків практикують індиферентний стиль виховання, часто навіть не підозрюючи про це. Індиферентні батьки просто … індиферентні. Вони не беруть участі у житті дитини, не цікавляться його потребами. Діти в таких сім’ях, як правило, ростуть самотніми і замкненими, або ж агресивними і некерованими.        Діти, виховані індиферентними батьками, часто стають алкоголіками, наркоманами, гвалтівниками або злочинцями.

Як знайти золоту середину

Не кожен стиль виховання підходить для вашої родини і для вашої дитини. Може виявитися, що ваша дитина від природи дисциплінований, але для розвитку йому потрібно теплота і турбота. Або ж ваша дитина, навпаки, потребує дисципліни і чіткій структурі, йому потрібен порядок, щоб відчувати себе в безпеці. Перш ніж вибирати стиль виховання, батьки повинні зрозуміти, які цінності вони можуть і хочуть передати дитині, чого від нього чекають, і який у вашому уявленні повинна бути ідеальна сім’я.

Сім помилок батьків      

Перелічимо найпоширеніші помилки, яких припускаються дорослі.

Побутові погрози

"Якщо не прибереш у кімнаті, залишишся без ласощів", "Роби так, як я сказав. Не став зайвих запитань, бо не пущу на вулицю".

Цим висловам, які злітають з вуст батьків повсякчас, часто не надається ніякого значення. Але ж дитина,  сприймає все набагато складніше. Такі погрози викликають в неї не лише страх, а й почуття ворожості, прихований негативізм щодо батьків.

Авторитарні накази

"Якщо тобі це говорить батько, ти маєш слухатися", " Я тобі забороняю товаришувати з...", "Я — мати, тож краще знаю, що для тебе добре, а що — ні."

Такі репліки є виявленням прагнення підкорити собі іншу людину. Це призводить до порушення в родині атмосфери рівноправності. Дитина затамовує образу: "Ось виросту, побачимо, хто сильніший", — думає вона.

Критика "глухого кута"

"Ти абсолютно не привчений працювати", "Ти такий лінивий, як і твій батько", "Вчу тебе вчу, а все марно".

Такі зауваження заганяють дитину у глухий кут, не залишаючи їй жодної надії на виправлення, тим більше, коли її обвинувачують у тому, що не залежить від неї.  Дитина, почуваючись позбавленою батьківської любові та підтримки, відчужується, стає замкненою, мовчазною.

Образливі прізвиська

"Ти поводишся, як упертий віслюк", "Таке може сказати лише повний дурень", "І в кого ти такий йолоп уродився?"

Образливі прізвиська знижують самооцінку дитини, а до того ж закріплюють у її свідомості модель спілкування з іншими людьми у формі приниження.

Невмотивований допит

"Ну то скільки часу у тебе на це пішло?", "І чого це ти так запізнився?", "І чим ти тут так довго займаєшся?".

Іноді батьки приділяють надто багато уваги з'ясуванню неістотних деталей у поведінці дитини. Дитина розцінює це як прояв недовіри до себе. В результаті може з'явитися стійкий страх перед дорослими, що змусить дитину в майбутньому приховувати від батьків своє особисте життя.

Безапеляційні твердження

Ти так робиш мені на зло, я знаю", "Ти просто жадібний, я вже зрозуміла", "Можеш не виправдовуватися, я знаю наперед, що ти скажеш".

Такі твердження надзвичайно болючі для дитини і руйнівні для його психічного здоров'я. Небажання дорослого розібратися в діях дитини зводить між ними стіну, яка згодом ставатиме дедалі вищою.

Несвоєчасні поради

"Якби ти тоді зробила так, як я тобі радила, нічого б не трапилося. А тепер маєш собі проблему", "Якби в тебе на столі був лад, ти б зараз не переживав, що загубився твій малюнок", "Навіщо ти так переймаєшся? То все дурниці. Ось коли виростеш, зрозумієш: не варто через це плакати".

Такі поради абсолютно недоречні тоді, коли дитині потрібно, щоб її просто вислухали, поспівчували, допомогли. Іншого разу вона не захоче з вами ділитися нічим — ні горем, ні радістю.

Раджу вам час від часу аналізувати те, що говорите дитині протягом дня. У спокійній обстановці, коли ви вже нікуди не поспішаєте і ніщо вже вас не дратує, деякі ваші слова здаватимуться вам самим жахливими, неприпустимими.

Рекомендації батькам щодо виховання дітей

1. Повірте  в  неповторність  своєї  дитини ,у те ,що вона-єдина,  унікальна,  не  схожа  на  жодну  іншу   і  не є вашою  точною  копією .Тому не варто  вимагати  від  неї  реалізації  заданої  вами  життєвої  програми  і  досягнення  поставленої  вами  мети. Дайте  їй  право  прожити  власне життя.

2. Дозвольте  дитині  бути собою, зі своїми  вадами, вразливими  місцями та  чеснотами. Приймайте  її  такою,  якою  вона  є. Підкреслюйте  її  сильні властивості.

3. Не соромтеся  виявляти  свою  любов  до дитини, дайте  їй  зрозуміти,  що  любитимете   за  будь- яких  обставин.

4. Не  бійтеся  «залюбити»  своє  маля: саджайте  його  собі  на  коліна , дивіться  йому  в  очі, обіймайте  та  цілуйте, коли  воно  того  бажає.     

5. Обираючи  знаряддя  виховного впливу, удавайтеся  здебільшого  до  ласки   та  заохочення, а не  до  покарання  та  осуду.

6. Намагайтеся  щоб  ваша  любов не  перетворювалась  на  вседозволеність  та  бездоганність. Встановіть чіткі  межі дозволеного (бажано,  щоб  заборон  було  небагато-лише  найголовніші) і   дозвольте  дитині  вільно  діяти в  цих  межах. Неухильно  дотримуйтесь   встановлених  вами  заборон  і  дозволів.

7. Ніколи  не  давайте  дитині  особових  негативних   оцінювальних суджень  « ти поганий», «ти  брехливий»,  «ти  злий». Оцінювати  треба  лише   вчинок. Треба  казати : «Твій  вчинок  поганий, але  ж ти  хороший,  розумний  хлопчик  (дівчинка)  і  надалі   не  повинен  так робити».

8. Намагайтеся  впливати   на  дитину    проханням-це  найефективніший спосіб давати  їй  інструкцію.  І  тільки  в  разі  відвертого   непослуху  батьки  можуть  думати  про  покарання. Цілком  зрозуміло,  що  воно  має  відповідати  вчинку, а дитина  має  розуміти,  за що  її  покарали. Батьки  самі  вирішують , як  покарати, але  майте  на  увазі,  що  фізичне  покарання- найтяжчий   за  своїми  наслідками  засіб  покарання. Дитина  повинна  боятися  не  покарання, а того, що  вона може  прикро  вразити  вас. Покараний-вибачений. Сторінку  перегорнуто. Про  старі  гріхи  жодного  слова! Покарання  не повинно  сприйматися  дитиною, як  перевага  вашої  сили над  її  слабкістю,  як  приниження.

Поради з виховання

Як можна допомогти дитині добре поводитись?

Подавайте дітям приклад хорошої поведінки

Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.

Змінюйте оточення, а не дитину

Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

Висловлюйте свої бажання позитивно

Кажіть дітям, чого Ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте.

Висувайте реальні вимоги

Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких дітей.

Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням

В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.

Обирайте виховання без побиття та крику

На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.

Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших.

Психолого-педагогічні вимоги до використання покарання

— Покарання не має шкодити здоров’ю — ані фізичному, ані психічному

♦ Покарання обов’язково мас бути справедливим. Справедливе покарання дитина сприймає без образ.

♦ Покарання діє, коли воно породжує каяття, а не образу, приниження, незадоволення через несправедливість. Як говорить народна мудрість, дитину карає той, хто її любить, покарання без любові — жорстокість.

ДИТИНУ НЕ КАРАЮТЬ:

l. За те, що вона чимось не влаштовує дорослих: холерика за те, що він непосидючий і впертий, сангвініка — за рухливість, флегматика — за повільність, меланхоліка— за плаксивість.

2. Під час їжі.

3. Якщо вона зазнала невдачі (вона й без того засмучена, присоромлена, пригнічена). Тут краще підтримати її.

4. За необережність, а вчать обережності, роблячи висновки з прорахунків дитини; за повільність, незібраність (за цим може бути приховане занурення в себе або фантазування); за забруднений і порваний одяг, а вдягають відповідно до обставин; за прорахунки самих батьків тощо.

5. На людях (в автобусі, на вулиці), адже це ще й публічне приниження.

6. При молодшій дитині, оскільки підривається авторитет старшої, а якщо є ревнощі між дітьми, то це може породити озлобленість у старшої дитини, а в молодшої — злорадство, а це погіршить їх взаємини.

7. За емоційність, імпульсивність, енергійність. Карати за вчинки, які дитина не може передбачити, — значить карати за те, що вона дитина.

8. Поспішно, не розібравшись: краще пробачити десятьох винних, ніж покарати одного невинного. Необхідно поєднувати покарання з іншими методами виховання, дотримуючись педагогічного такту та враховуючи вікові та індивідуальні особливості дитини.

Реакція батьків на вчинок дитини має бути продуманою, вільною від негативних емоцій. У реакції не повинно бути істеричності. На істеричний крик, жестикуляцію, надлишок емоцій дитина відповідає тим самим. Не повинно бути люті, гніву. Лють призводить до надмірних покарань, а це породжує в батьків муки сумління. Спочатку покарали, а потім шкодують, жаліють. Тепер в очах дитини винні батьки і вона стає в позу ображеної. Не слід погрожувати дитині, краще попередити. Часом погроза сприймається гірше, ніж саме покарання. В погрозі завжди є шантаж, і зрештою дитина також починає шантажувати батьків.

ЯК ЗАПОБІГТИ НЕГАТИВНИМ НАСЛІДКАМ ПОКАРАННЯ

1. Відокремлюйте свої почуття від дій.

 Не засуджуйте дитину. Вона має відчувати, що її люблять, але її дії в конкретному випадку можуть бути неприйнятними. Пам'ятайте: щоб змінити вчинки дитини, треба навчитися розуміти її. Суворі слова мають стосуватися тільки неправильних дій дитини, але не її особистості. Брутальність,  нетактовність свідчать про педагогічну непридатність, а дитину роблять невпевненою, знервованою, тривожною.

2. Уважно вивчайте свою дитину.

 Обов'язковою умовою у виборі форм покарання є знання індивідуальних особливостей дитини: її темпераменту, характеру, особливостей реагування на певний вид покарання. Ви маєте знати стан її здоров'я, нервової системи. Дії дитини у стані нервового розладу є симптомами емоційних ускладнень через критику, звинувачення або покарання, напружену сімейну атмосферу. Зрозуміло, що витончений, вразливий меланхолік сприйматиме покарання зовсім не так, як енергійний, товариський сангвінік, вибуховий холерик чи врівноважений, спокійніший флегматик. Дівчаток теж треба карати не так, як хлопчиків. Дівчинка взагалі потребує особливого виховання, заснованого більшою мірою на ніжності й ласці. Вона більш чуттєва й емоційна, глибше переживає з приводу зроблених помилок. Часом одного суворого слова, навіть докірливого погляду, досить, щоб вона припинила небажані дії. Необхідно взагалі відмовитися від тілесних покарань, від яких шкоди більше, ніж користі.

3. Треба враховувати емоційний стан дитини.

Якщо видно, що дитина засмучена і дуже переживає, не потрібно додавати негативу,та  використовувати покарання. Відчувши всю повноту негативних переживань, дитина не захоче повторити подібний вчинок. Потрібно, щоб вона набула цього негативного досвіду, але тут не можна перестаратися. А дорослий у цей час повинен бути поруч, зі схваленням поставитися до рішення дитини  і всіляко підтримати її. Відповідайте на почуття дитини. Давайте їй виговоритися, щоб негативні емоції знайшли вихід у словах, а не в діях.

4. Перш ніж карати, треба обов'язково з'ясувати мотиви вчинку.

Якщо без покарання не можна обійтися, нехай дитина вибере його сама. Практика показує: діти здебільшого вибирають суворіше покарання, ніж батьки. Але в таких випадках вони не вважають його несправедливим і не ображаються.

5. Караючи дитину, впевніться у тому, що вона розуміє причину, щоб вона звинувачувала себе, а не того, хто карає.

 Якщо ж дорослий змушений застосувати покарання, то при цьому йому не можна використовувати образливі слова, принижувати гідність маленької людини, акцентувати увагу на слабких сторонах, фізичних вадах дитини.

6. Дайте зрозуміти синові чи доньці, що проблеми дітей стосуються не тільки дорослих, а є спільними для всіх.

— Якщо є сумніви щодо покарання, не карайте навіть якщо ви зрозуміли, що надто м’які, довірливі та нерішучі. Ніякої «профілактики», ніяких покарань «про всяк випадок»!

— За один раз — одне покарання. Навіть якщо поганих вчинків скоєно декілька, покарання має бути одне, за все одразу, а не по одному за кожний вчинок.

— Краще не карати, ніж карати із запізненням.

7. Навчайте дитину норм і правил поведінки в різних місцях і різних життєвих ситуаціях ненав'язливо та без моралізування.

8.НАКЛАДНІСТЬ ОБМЕЖЕННЯ НА НЕБЕЗПЕЧНІ ТА РУЙНІВНІ ДІЇ.

Допоможіть дитині спрямувати свою активність у дозволене русло. У цьому полягає основна формула динамічного підходу до проблеми дисципліни дитини.

9. Будьте самі прикладом культурної поведінки з іншими людьми, з предметами та довкіллям.

10. Треба пам'ятати, що вся відповідальність за наслідки покарання цілком покладається на дорослого. Слід пам'ятати, що міра покарання повинна відповідати важкості провини, тобто не треба застосовувати серйозне покарання за несерйозну провину.

ЯК УНИКНУТИ ПОКАРАНЬ?

Необхідно поспілкуватися з дити­ною, пояснити, розповісти, показати на прикладі, чому так робити можна, а так — не можна, до яких наслідків може призвести порушення якогось правила, норми, розпорядження, яке покарання воно тягне за собою. Треба вчити дитину робити такий аналіз самостійно, думати, перш ніж щось зробити, передбачати наслідки скоєного.

Десять «золотих правил» виховання щасливих дітей

Правило1 Стимулюйте інтелект дитини.

 Створивши сприятливі умови, можна підвищити розумовий розвиток дитини

Правило 2. Формуйте самоповагу.

 Необхідно розвивати в дитини такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають знати, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих. І ще: у кожної дитини має бути хороший друг. Батьки спрямовують цю дружбу і зміцнюють її.

Правило 3. Навчіть дитину спілкуватися.

 Є 6 умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків ( дає відчуття захищеності); приязне ставлення до навколишніх ( не лише до близьких та рідних); зовнішня привабливість ( одяг, манери); можливість спостерігати правильне спілкування ( поведінка батьків, учителів, ровесників); висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі; середній ( як мінімум) запас слів; вміння підтримувати розмову.

Правило 4. Пильнуйте, щоб дитина не стала "залежною" від комп’ютера чи телевізора.

 Телевізор, комп’ютер, як злі чаклуни, здатні красти в дитини години, дні й роки . Надмірне сидіння перед телевізором чи комп’ютером гальмує в дітей розвиток мовлення. Діти стають нервовими, миттєво реагують дією, не намагаючись осмислити та обговорити події. Потрібно залучити дітей до занять спортом, музикою, читанням, корисною роботою, тощо.

Правило 5. Виховуйте відповідальність, порядність.

 Не тільки пояснюйте, що таке добре, а що – погано, а й закріплюйте гарні звички, карайте за негідні вчинки, тільки не різкою. За приклад дитині має слугувати гідна поведінка батьків, а пізніше ровесників.

Правило 6. Навчіть дитину шанувати сім’ю Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя.

Діти мають бачити все тільки добре та розуміти "хочу" і "треба".

Любов і повага між членами родини краще за будь-яку лекцію дадуть зрозуміти дитині, що сімейне життя – це, насамперед, рівноправність у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання зробити для неї добро, виявляти ніжність та взаємну повагу.

Правило 7. Живіть у хорошому оточенні.

 Друзі, яких виберуть собі ваші діти, впливатимуть на їхні моральні орієнтири, поведінку.

Правило 8. Будьте вимогливими.

 Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, у сім’ях, де до них ставлять високі вимоги: дотримуватися порядку у домі, організовувати своє дозвілля, гідно поводитися.  Не будьте тиранами . Запам’ятайте, що відповідальними, розумними й слухняними діти стають не одразу. На це треба витратити роки.

 Правило 9. Привчайте дитину до праці.

 Але без примусу. Подбайте, щоб вони набули трудових навичок, подбайте, щоб їхнє життя було заповнене цікавими і корисними справами.

Правило 10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі.

Нехай все перепробують, вчаться на власних помилках. Беруть участь у сімейних нарадах . Нехай якнайраніше привчаються робити щось для інших, особливо, те, що в них добре виходить.

Десять заповідей батькам

1. Не навчайте тому, у чому ви самі не обізнані. Щоб правильно ви­ховувати, треба знати вікові та інди­відуальні особливості дитини.

2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе.

3. Довіряйте дитині. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді ди­тина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.

4. Не ставтеся до дитини зневаж­ливо. Дитина повинна бути впевнена в своїх силах, тоді з неї виросте відпові­дальна особистість.

5. Будьте терплячими. Ваша не­терплячість — ознака слабкості, показ вашої невпевненості в собі.

6. Будьте послідовними у своїх ви­могах, але пам'ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов'язкових для вико­нання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідов­ністю.

7. Вчіть дитину самостійно прий­мати рішення і відповідати за них.

8. Замініть форму вимоги «Роби, якщо я наказав!» на іншу: «Зроби, тому що не зробити цього не можна, це корисно для тебе і твоїх близь­ких».

9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви невдоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її з сусідською дитиною, однокласни­ками, друзями. Порівнюйте, якою во­на була вчора і якою є сьогодні. Це допоможе вам швидше набути батькі­вської мудрості.

10. Ніколи не кажіть, що у вас не­має часу виховувати свою дитину, бо це означатиме: мені ніколи її любити.

Завжди пам'ятайте: ми виховуємо дітей власним прикладом, системою власних цінностей, звичним тоном спілкування, ставленням до праці та дозвілля. Тож давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами пе­дагогіки, психології, права, якщо насправді любимо їх і бажаємо їм щастя.

Не викликає сумніву, що правильно встановленими, цілими, міцними, безпечними сходами можна кого завгодно вивести на будь-яку висоту

 





 Звернення до батьків

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей в 2020 році змушує представників Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Завжди потрібно пам’ятати, що користування маленьких громадян вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами - це вкрай небезпечно.

Також, незнання елементарних правил безпечної поведінки - часта причина сумних та трагічних наслідків.

Тож, шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду та дбайте про їх безпеку. На власному прикладі показуйте, що дотримуватися правил безпечної поведінки в побуті – це важливо і необхідно для життя.

Ваше завдання не тільки годувати, одягати, перевіряти домашні завдання дітей, а й виховувати в них навички культури безпечної поведінки. Ви зобов’язані регулярно проводити виховну роботу з малечою стосовно користування газом, водою, побутовою хімією, ліками тощо.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!



Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області


Правила поведінки на воді для дітей та батьків

Небезпека на воді: як уберегти дитину

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм, озер і на морі приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ними профілактичну бесіду.

Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.

У першу чергу дітей слід попередити, що:

- Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників - заборонено;

- Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;

- У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;

- Запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;

- Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;

- У малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, так як це може призвести до травм.

Шановні дорослі! Зрозумійте єдине, що створені надзвичайниками правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинна знати кожна дитина і її батьки.

Дотримання цих правил - це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.

Що повинні знати батьки про купання дитини

Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм своїх чад у разі:

До правил поведінки на воді для дітей також включається безпечний час перебування в водоймах. Якщо вода тепла, то можна купатися близько 20 хвилин, не більше, якщо прохолодна - 5-7 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла і можливих наслідків цього.

Відпочинок біля водойм, озер і на морі - це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому правил безпеки на воді в літній період, діти повинні дотримуватися як ніколи.

Які ще існують правила поведінки на воді для дітей

Кожні батьки повинні забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони заздалегідь повинні проінформувати їх про те, що не можна:

- Стрибати у воду з вишок і інших будь-яких підвищень;

- Спонтанно пірнати і хапати когось за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку і нанесення численних травм пірнати жартівнику;

- Купатися на плавзасобах в разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі і дощі;

- Купатися в спекотні дні без головних уборів, це може привести до сонячного удару.

Важливо! Обговорювати правила безпеки на воді з дитиною необхідно заздалегідь - за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відпочинку у воді. Так як дитина, в цей момент, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні і може не запам’ятати всю необхідну інформацію.

Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області



Безпека дитини вдома

Як зберегти дітей від біди, як навчити їх безпечній поведінці та передбачити наслідки небезпечних розваг? Ці питання постійно встають перед нами – дорослими та надзвичайниками Дніпропетровщини.

Тож, спеціально для батьків ми розробили поради рятувальників. Щоб зберегти життя та здоров’я дітей, ви маєте їх пам’ятати та дотримуватися.

1. Не залишайте дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час!

2. Навчіть користуватись телефоном для виклику екстрених служб: 101 – Служба порятунку, 102 – поліція, 103 – швидка медична допомога, 104 – газова служба.

Також, якщо біда чи хвороба захватила зненацька, а дитина одна вдома, вона повинна знати, що необхідно зателефонувати близьким, звернутися до сусідів, викликати відповідну екстрену допомогу та чітко назвати свої координати.

3. Забороняйте дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети. Вони можуть бути вибухонебезпечними;

4. Оснастіть електророзетки в вашій квартирі заглушками. Не допускайте дитину до газових та електричних приладів. Не дозволяйте дітям самостійно газові та електроприбори;

5. Зберігайте небезпечні предмети (ліки, сірники, запальнички, гострі та ріжучі інструменти) в недоступних місцях;

6. У дітей необхідно формувати основи безпеки життєдіяльності - постійно.

Рекомендуємо проводити бесіди в цьому напрямку з приведенням різних прикладів, розглядом ілюстрацій та розігруванням ситуацій «Що ти робитимеш, якщо (можете застосувати ігрові вправи).

І пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання!

Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області



Правила поведінки дітей вдома під час карантину

Діти вдома: поради батькам на період карантину

1. Заховати з поля зору потенційно небезпечні чи заборонені для користування предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти, тощо).

2. Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.

3. Перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб напам’ять.

4. Обговорити періодичність зв’язку - наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах.

5. Підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті. Скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків).

6. Нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів.

7. Заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини.

Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними.

Крім того, нагадуємо про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.

Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області



Правила безпечної поведінки дітей на природі

При строгому дотриманні дітьми даної пам'ятки з правил безпечної поведінки учнів на природі, діти в період канікул не тільки відпочинуть і наберуться сил на природі, а й збережуть своє здоров'я та життя.

Щоб уникнути нещасного випадку, необхідно знати і дотримуватися наступних правил безпеки на природі:

1. Ймовірна небезпека під час відпочинку на природі:

- укуси отруйними тваринами і комахами (змії, павуки, оси, кліщі і т.д.);

- падіння з висоти;

- отруєння отруйними рослинами, ягодами і грибами;

- травмування на водоймах, річках;

- травмування під час грози і блискавки.

2. На природі дітям необхідно:

- бути обережними, перебуваючи на природі;

- слід берегти природу, дотримуватися законів спілкування з навколишнім середовищем!

- необхідно одягати для прогулянок і походів на природу зручне взуття. Надягати закритий одяг і головний убір, вирушаючи на природу, щоб уберегтися від укусів комах, особливо кліщів.

- уникати високої температури, задимленості, падіння дерев і провалів в прогорілий ґрунті під час лісової пожежі.

3. Чого не слід робити дітям на природі

- відставати від групи або тієї людини, з якою ви прийшли на природу.

- розводити багаття, або підпалювати сухостій.

- залишати після себе сміття і різні відходи після відпочинку на природі, слід завжди відносити їх з собою.

- ламати гілки дерев і засмічувати малі річки та джерела.

4. На природі дітям не дозволяється

- збирати незнайомі рослини і гриби.

- брати в руки незнайомі предмети, так як вони можуть бути вибухонебезпечні. У разі виявлення вибухонебезпечних предметів, слід негайно повідомити про це дорослим.

- розпалювати багаття без присутності дорослих і не в спеціально відведених для цього місцях. Йдучи, не забувайте ретельно загасити його водою.

5. На природі дітям суворо заборонено

- відвідувати ліс або парк під час грози, дощу, туману і в темний час доби.

- купатися в річках, озерах, водосховищах та на морі без нагляду дорослих.

- відвідувати лісову зону в період пожежної небезпеки.

Обов'язково після відвідування лісової і степової зони необхідно перевірити себе на наявність кліщів.

Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області


Безпечні канікули

Літо - найбажаніша та найулюбленіша пора для дітей, адже в них тривають канікули, з’являється багато вільного часу, який дітвора прагне провести весело та з користю.

Саме під час канікул діти нерідко залишаються самі вдома. Батькам у такому разі варто подбати про безпеку своїх чад. Зокрема, дорослим обов’язково слід провести з дітьми роз’яснювальну роботу. Малечі треба нагадати основні правила безпеки, можливо, навіть у формі гри змоделювати певну загрозливу ситуацію і «погратися» з дитиною, що вона буде робити, щоб уникнути небезпеки. Біля телефону чи на іншому видному місці потрібно залишити номери телефонів екстрених служб, батьків, решту контактів, куди дитина зможе зателефонувати у разі загрозливої ситуації. Навіть якщо дитина не вміє повідомити про небезпеку сама, вона зможе дати ці контакти сусідам, котрі обов’язково зателефонують Вам і пояснять, що сталося.

Сірники, запальнички, легкозаймисті речовини треба сховати у недоступному для малечі місці та пояснити, що ігри з ними призводять до трагічних наслідків. Дітям варто повідомити, що заборонено, коли вони самі вдома, користуватися електроприладами, газовими плитами без особливої потреби, адже через власну неуважність діти можуть залишити їх ввімкненими, а це, у свою чергу, спричинить пожежу. Небезпечно для малечі також відчиняти двері незнайомцям. Виходячи з дому, попередьте дитину, хто може повернутися додому і коли, назвіть імена тих, кому можна відчиняти, та наголосіть на дотриманні правил безпечної поведінки.

Якщо ж у літню пору малеча буде проводити свій час, відпочиваючи поблизу водойм, не забудьте пояснити такі правила:

  • купатися у річці чи озері без нагляду дорослих дітям заборонено;

  • стрибати у воду з дерева, каменю чи іншої височини небезпечно;

  • щоб не травмуватися під час купання об кам’яне дно водойми, коряги тощо, дітям дозволено плавати тільки там, де вони та дорослі, котрі за ними стежать у воді, добре знають дно.

Запам’ятайте та навчіть дітей, що відпочивати дозволено тільки на спеціально облаштованих пляжах під наглядом дорослих, де завжди чергують рятувальники, котрі, у разі, якщо щось трапиться, зможуть прийти на допомогу!

У літню спеку добре йти до лісу. Не дивно, що діти також полюбляють такий відпочинок. Розкажіть їм, яких правил безпеки слід дотримуватись у лісових масивах. Зокрема, для розведення багаття потрібно обрати розчищену ділянку, щоб найближчі дерева знаходились на безпечній відстані від багаття. Обов’язково спостерігайте за полум’ям, а коли залишаєте місце, де розводили багаття, загасіть його та засипте землею чи залийте водою. Зовсім малим дітям заборонено розпалювати вогнище самостійно!

Надзвичайники Дніпропетровщини нагадують: дотримання основних правил безпечної поведінки допоможе уникнути неприємностей та дозволить гарно провести вільний час. Тому, батьки, вкотре нагадайте дітям ці правила та подбайте про безпечний відпочинок вашої малечі!



Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області



Ігрові вправи з підготовки до дій під час пожежі

Найкраще навчити дитину орієнтуватися в складних ситуаціях можуть лише батьки своїм власним прикладом. На думку надзвичайників Дніпропетровщини, особливо плідним буде навчання, коли воно відбуватиметься разом з дітьми у формі гри.

Якщо у вашій квартирі або будинку сталася пожежа, слід прийняти ряд заходів, які допоможуть вибратися назовні неушкодженими. Наведені нижче вправи допомагають навчитися таким заходам.

1. Вправа зі скачування з ліжка

Якщо ви прокинулися від шуму пожежі або запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу. Якщо ви сядете в ліжку, ви можете вдихнути дим, в якому можуть бути отруйні гази.

2. Вправа з переміщення поповзом

Проберіться поповзом по підлозі під хмарою диму до дверей вашої спальної кімнати. Так ви уникнете отруєння димом.

3. Вправи з визначення, чи є пожежа за дверима, і захисту від диму

Дійшовши гусячим кроком до дверей, не відкривайте їх, так як за ними може бути вогонь. Обережно доторкніться до дверей або ручки тильною стороною долоні. Адже, тильною - більш чутливою - стороною долоні безпечніше й ефективніше можна визначити температуру дверей та ручки. Якщо за дверима пожежа - температура висока. Якщо двері не гарячі, ви можете їх обережно відкрити. Якщо двері гарячі, не відкривайте їх, а закупорьте щілину під дверима, щоб запобігти подальшому проникненню диму, повертайтеся поповзом у глибину кімнати і приймайте заходи з порятунку.

4. Вправа з затримки дихання і відкривання вікна

Відкрийте вікно. Можливо, доведеться зробити вдих і затримати дихання, ставши на ноги в диму, щоб відкрити вікно. Рекомендується скоротити до мінімуму час, протягом якого ви знаходитесь в диму, тому перед тим як піднятися, щоб відкрити вікно, слід зробити глибокий вдих. Потім піднятися, відкрити ручки вікна, знову присісти навпочіпки і глибоко вдихнути, а потім, відкривши вікно, висунутися з нього і закричати: «Допоможіть! Пожежа!»

Якщо, стоячи біля вікна, ви задихаєтеся від диму, знову сядьте навпочіпки і глибоко вдихніть. Потім знову, висунувшись з вікна, кличте на допомогу, намагаючись привернути до себе увагу.

5. Вправа з виходу з палаючої квартири

Якщо можна відкрити двері вашої спальні, виберіться з неї гусячим кроком і закрийте за собою двері. Пересуваючись навпочіпки, щоб залишатися нижче рівня диму, прямуйте з вашої квартири до виходу. Дайте знати всім у квартирі про пожежу, але не піддавайте себе при цьому ризику. Якщо через пожежу ви не можете вийти з квартири, поверніться в свою кімнату і виконуйте дії, описані в завданні 4. Ви обов'язково повинні закривати за собою всі двері, через які проходите.

6. Вправа з переміщення телефону і викликом Служби порятунку «101»

Як тільки ситуація стане досить безпечною, щоб подзвонити, викличте вогнеборців Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Якщо ви не можете вибратися в безпечне місце, можливо, і ви зможете скористатися мобільним або стаціонарним телефоном у вашій квартирі, сядьте на підлогу і набирайте «101», щоб викликати пожежників. Це можна зробити лише за умови, що ви не піддаєтеся ризику: за зачиненими дверима, які відгороджують вас від вогню, і лежачи на підлозі, нижче рівня диму.

7. ВАЖЛИВО: Відпрацюйте відповідну ситуацію з дзвінком диспетчеру

1. Адреса?

2. Об'єкт? (Де пожежа, наприклад: у дитсадку, в квартирі, на складі і т.д.);

3. Що горить? (Що конкретно горить у квартирі або деінде);

4. Номер будинку;

5. Номер корпусу;

6. Номер під'їзду;

7. Номер квартири;

8. Який поверх та скільки поверхів у будинку;

9. Код для входу в під'їзд.;

10. Чи є небезпека для людей;

11. Прізвище;

12. Контактний телефон.

8. Вправа з гасіння на собі або на комусь палаючого одягу

Діти та дорослі повинні знати те, що багато осіб при пожежі отримують серйозні опіки через те, що на них загоряється одяг.

Що потрібно робити з людиною в цьому випадку:

- зупинити його (біганина і паніка в цьому випадку не допоможуть, а будь-який рух повітря або вітер ще більше розпалять полум'я і воно швидше пошириться по одягу);

- повалити на землю або на підлогу (постарайтеся поставити йому підніжку - коли людина перебуває у вертикальному положенні, вогонь, рухаючись вгору, наближається до обличчя);

- катати його по землі або по підлозі, так як це гасить полум'я;

Якщо поблизу є шматок щільної, а краще вологої тканини - накиньте її на палаючу людину. Це припинить доступ кисню. Коли полум'я буде потрібно викликати швидку медичну допомогу на номером 103 і почни охолоджувати опіки водою. Не можна знімати ніякі предмети одягу, які прилипли до ураженого місця потерпілого.

Якщо одяг палає на вас, якнайшвидше лягайте на землю та закрийте обличчя руками, аби убезпечити травмування. Перекочуйтеся з боку на бік, аби загасити одяг на собі.



Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області




 

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

 

вул. Володимира Антоновича.70. м. Дніпро. 49006, тел. 770-87-42, 

факс (056) 770-68-00

 e-mail: osvita@( adm.dp.gov.na, http://www.osv ita-dncpr.com, 

Код СДРПОУ 25927519

 

Керівникам органів управління

освітою міських, селищних,

сільських рал,  комунальних закладів освіти Дніпропетровської обласної ради

 

Департамент освіти i науки облдержадміністрації надає контакти уповноважених органів з питань запобігання насильству та захисту прав дитини, а саме:

для отримання правової безоплатної допомоги - Єдиний контакт—центр -

0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів);

попередження   домашнього   насильства.  торгівлі      людьми та гендерної дискримінації Урядова гаряча лінія 1547;

Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті 1545

(далі обрати «3»);

Національна      дитяча      гаряча     лінія      Ла-Страда - 0 800 500 225

(із стаціонарних), 116 111 (з мобільних);

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335 (із стаціонарних), 116 123 (з мобільних).

“Гаряча     лінія”     Національної     поліції       України - 0 800 500 225

(із стаціонарних), 116 111 (з мобільних);

Патрульна поліція України 102;

“Гаряча   лінія”   служби   у   справах   дітей   облдержадміністрації  - 

056 732 48 71;

Дніпропетровський центр соціальних служб -  056 370 48 18.

Просимо      зазначені      вище      контактні      телефони      розмістити

на інформаційних стендах та офіційних веб-сайтах закладів освіти, місцевих органів управління освітою.

 

                         Директор департаменту                             Олексій  ПОЛТОРАЦЬКИЙ


   







 Пам'ятка
для батьків, діти яких відвідують дошкільний навчальний
заклад у період адаптивного карантину

1. Перед виходом із дому  зверніть увагу на стан здоров'я дитини, проведіть термометрію. За найменших підозр захворювання (нежить, кашель, ГРВІ, підвищення температури тощо) у дитини, обов'язково зверніться до сімейного лікаря.
2. Діти з температурою вище 37,2 градусів  та/або ознаками ГРВІ до дошкільного навчального закладу не допускаються.
3.  Проінформуйте вихователя та/або старшу медичну сестру ДНЗ про стан здоров'я дитини (телефоном).
4. Пам'ятайте про персональну відповідальність та правдивість інформації про стан здоров'я вашої дитини.
5. Згідно інструкції для ЗДО (COVID-19) затвердженої Постановою Головного санітарного лікаря України №55 від 22.09.2020 п.7 ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі. За несприятливих погодних умов приймання та/або передачу дітей відбувається в приймальних та/або роздягальних групових осередках закладу. За умови перебування на території закладу батьків або осіб, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот, а також перевзуватись в змінне взуття або бахіли.
6. Обов'язково дотримуйтесь на території ДНЗ фізичного дистанціювання.
7. Дітей, в яких буде виявлено температуру тіла понад 37,2 градуса під час термометрії на протязі  дня або з ознаками респіраторних захворювань буде ізольовано в ізоляторі медичного кабінету з відповідним інформуванням батьків. При ізоляції не допускаються тривожні відчуття у дитини та враховується її психологічний стан.
8. Батьки у найкоротший термін зобов'язані забрати дитину з ДНЗ.
9. Забороняється приносити із дому іграшки.

ШАНОВНІ БАТЬКИ,
турбуйтесь про своє здоров'я та здоров'я ваших дітей!


 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ В ЗДО

 

Шановні батьки!

    Ми живемо серед людей, тож від нашої поведінки залежить не тільки  ставлення до нас оточуючих, а й наш успіх в суспільстві: за тим, як людина розмовляє, одягається, поводиться за столом, завжди можна визначити, вихована вона чи ні.
     Нам усім, без сумніву, хочеться, щоб наші малюки виросли ввічливими, добрими, вихованими, щоб вони вели себе пристойно в суспільстві. а для цього вони мають знати і розуміти правила етикету.
      Навчіть своїх дітей:

правил поведінки в дитячому садку:

- завжди вітатися з вихователем, працівниками дитячого садка та дітьми;
- слухати вихователя, не плакати, не пустувати;
- не ламати іграшки, не рвати книги, берегти все;
- не йти з дитячого садка без дозволу;
- сперечатися треба чесно, принципово, не ображаючи один одного, не допускати переходу суперечки у сварку;
- не звертати уваги на тих, хто хоче образити, дражнити, просто потрібно відійти від них;
- не ображати нікого, не дражнити;
- розв'язувати проблеми за допомгою слів, а не кулаків;
- поступатися, шукати вихід із складних ситуацій;
- уміти миритися, не сваритися.

мовленнєвому етикету:

- говорити чітко і спокійно, стежити за силою звуку, ніколи не підвищувати голосу, не кричати;
- вживати чарівні слова у зверненні до дорослих людей та суспільстві;
- до дорослого звератися на "Ви";
- ніколи не вживати нецензурних, брутальних слів, адже це не прикрашає людину, а навпаки - принижує її інтелект.

золотих правил спілкування:

- дотримуватися правил хорошого тону під час спілкування;
- посміхатися, дивитися людині в очі, коли вітаєшся і розмовляєш з нею. Це свідчить про щирість і чесність, якщо хочеш, щоб до тебе добре ставилися, будь і ти добрим до інших;
- ніколи не перебивати розмову людей, а дочекатися, коли розмову закінчать; коли розмовляють дорослі, не слід втручатися в їхню розмову і щось додавати, заперечувати чи стверджувати, коли тебе не питають;
- завжди говорити правду, бо брехня не робить людині честі. У народі кажуть: "Шила в мішку не сховаєш";
- просити вибачення тоді, коли щось зробив ненароком або справді хочеш виправитися, розуміючи свою провину;
- вчіть дитину шанувати старших. Пам'ятайте! Як ви ставитеся до своїх батьків, так і ваші діти ставитимуться до вас.


ПОРАДИ БАТЬКАМ. ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК ДІТЕЙ


Ось ще не закінчилось літо. Ми продовжуєм  свій відпочинок на природі. Особливо хочеться порадувати літнім відпочинком дітей. Прагнення батьків оздоровити своїх дітей — мабуть, сьогодні єдина сила, яка здатна це реалізувати. На природі можна навчити дітей:

·        самостійності;

·        сміливості, нічого не боятися;

·        плавати, бігати, стрибати;

·        розширювати знання про рослин, тварин, природні явища;

·        отримувати емоційне задоволення.

·        багаття розпалювати (тих дітей, що доросліші);

 Отже, літнє оздоровлення дітей — справа батьків. Тож пропонуємо до вашої уваги деякі поради щодо організації цікавого так корисного відпочинку з малечею.

Влітку сім’ї часто бувають «на природі». Природа буває різною. Наприклад, дача — це справжня природа, похід в гори разом з дорослими, відпочинок біля водойми. А на природі часто проводять «пікніки», так звані сімейні відпочинки з розвагами та смачними стравами. Отже, виїжджаючи на дачу чи на природу, до річки, в гори використайте час з користю, але не варто забувати й про заходи безпеки.

Насамперед, не залишайте дітей без нагляду!!!

Оскільки, найчастіше  на  пікніку  збираються різновікові компанії, то нехай у вас у запасі буде декілька таких ігор, які всім цікаві і зрозумілі.

 «Біля багаття»

Діти з задоволенням допоможуть та­там розпалити багаття. Попросіть їх зібрати хмиз і дрова. По­кажіть, як правильно розпалювати багаття. Тут можна співати улюблені пісні, відгадувати загадки або грати в ігри з словами.

 «На пляжі»

Це ігри з водою та піском. Найблагодатніша пора для цих ігор — літо. З піском так цікаво гратися! Кожен малюк з задоволенням будує, пересипає, ліпить. Дитина, якій 2 роки, ще не може по-справжньому ліпити пасочки, тому сідайте в пісок і ліпіть з нею разом. Малюк буде бачити, як дорослі це роблять, і намагатиметься їх наслідувати.

Покажіть маляті: ось сухий пісок, ось — мокрий. Сухий можна пересипати, а з мокрого робити будівлі. На прогулянку беріть кілька відер: різного розміру, формочки для піску.

Отже, чим зайнятися на піщаному березі?  Можна, наприклад:

• ходити босоніж;

• будувати з вологого піску палаци, замки;

• прокладати дороги для іграшкових автомобілів.

• робити пасочки і прикрашати їх;

• разом з батьками робити піщані фігури;

• малювати пальцями або паличкою на вологому піску.

Пляж — це не тільки пісок, але ще й вода: річка, море, озеро або басейн.

 Увага! Перш, ніж грати у воді, згадайте правила.

1. Не залишайте дітей у воді без нагляду!

2. Надувні іграшки і приладдя для плавання розраховані тільки на те, що дорослий перебуває поруч з дитиною.

3.  Стежте, щоб малюк не перегрівся на сонці. Одягайте на голову сонцезахисні капелюхи, панамки. Не перебувайте на сонці довгий час.

4. Не забувайте напувати дітлахів водою, тому що на пляжі буває дуже спекотно.

 «Водний забіг»

Бігати у воді дуже непросто. Грати краще на малій глибині, щоб вода була тільки до щиколотки. Заздалегідь перевірте, щоб на дні не було камінців.

Для ігор з водою можна використати гумові надувні басейни, тазики, поміщати в них плаваючі іграшки, пляшечки, баночки. Зробіть з дітьми кораблики, нехай гумові ляльки «вчаться» плавати та інш.

Якщо дитина залишилася в селищі?

Як зробити, щоб дитина цікаво провела літо?

Нехай у неї завжди під рукою будуть різні фарби, фломастери, олівці, папір, пластилін. Яскраві, соковиті фарби на малюнках говоритимуть про те, що з дитиною все добре.

Бувайте більше на свіжому повітрі. Познайомте дитину з комахами. Особливості поведінки комах, незвичне забарвлення, способи польоту викликають великий інтерес у дітей. Спостереження за комахами сприяє розумінню дітьми взаємозв’язків живої і неживої природи і дбайливого ставлення до неї.

Багато читайте дітям: вірші, оповідання, казки, загадуйте загадки.

Відпочити зі своєю дитиною — це чудова можливість побути з нею наодинці, подивитися на неї іншими очима, порадіти тому, як вона виросла і як багато її цікавить. А ще загартуватись, оздоровитись, засмагнути, узнати багато цікавого.

ТОЖ ГАРНОГО ВАМ ВІДПОЧИНКУ! ТЕПЛОГО СОНЯЧНОГО ЛІТА!

 




ЗВІТ КЕРІВНИКА
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ №1 «РОМАШКА» ЗА 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК


Комунальний заклад Дошкільний навчальний заклад  № 1 «Ромашка» знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., Царичанський район, квартал Слави, 3-А.
          Царичанський  дошкільний навчальний заклад  № 1    у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним Статутом, Колективним договором між адміністрацією та профспілковим комітетом та іншими нормативно-правовими актами.
          Засновником ДНЗ є Царичанська селищна рада, яка здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення.
          За проектною потужністю дошкільний навчальний заклад розраховано на 115 місць для дітей від 2 до 6 (7) років. Групи комплектувались переважно у серпні-вересні. У 2019 -2020 навчальному році укомплектовано 6 вікових груп:
 1 група для дітей раннього віку;
 5 груп для дітей дошкільного віку.
 Кількість дітей станом на 01.05.2020 року – 115 дітей.
          Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я  дитини, свідоцтва про народження дитини. Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти із сімей робочих, підприємців, службовців, а також є діти учасників АТО.
          Протягом навчального року ДНЗ № 1 працював за програмою виховання і навчання дітей від 2 до 6 років «Впевнений старт» та Базового компоненту дошкільної освіти у  всіх вікових групах закладу, а також за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Навчальний план, складений на основі Базового компонента та програми, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту». Освітній процес у ДНЗ № 1 здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за лініями розвитку.
 Основні пріоритетні завдання  на 2019 – 2020 н. р.:
 Продовжувати роботу на V підсумковому етапі обласного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадського суспільства».
          Втілювання в педагогічній діяльності інноваційних методів для інтегрованого вміння адекватно і доречно спілкуватися, формуючи комунікативну компетентність у дітей дошкільного віку.
Формування у дітей дошкільного віку елементарних математичних уявлень, як складової пізнавального розвитку для успішної підготовки до навчання в школі.
          Впровадження ігрових методів та форм в освітній діяльності для задоволення соціальних потреб дитини в пізнанні навколишньої дійсності засобами сюжетно-рольових ігор.
          Сприяння формуванню у батьків моделей поведінки, що відповідають потребам освітнього процесу на засадах партнерства для виховання здорового, соціально-адаптованого, всебічного розвиненого дошкільника.   
          Дошкільний заклад несе відповідальність перед батьками, суспільством і державою:
 - за реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;
  - забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту,  рівня та обсягу;
 - дотримання фінансової дисципліни  та збереження матеріально-технічної бази.                                                                                                                                              
  Керівництво роботою дошкільного закладу здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.
 Режим роботи ДНЗ № 1: п’ятиденний з 7.30. до 18.00.
   Мова навчання – українська. ДНЗ № 1 укомплектований педагогічними кадрами до складу якого входять 18  педагогічних працівників: 1 завідувач, 1 вихователь – методист,1 музичний керівник, 1 інструктор з фізичної культури, 14 вихователів.
          Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечують 39 працівників: 19 - молодшого обслуговуючого персоналу, 1 – медичний працівник, 18 педагогів, у т.ч.: вихователь-методист , музичний керівник, інструктор з фізичної культури, 14 вихователів. З них 10 педагогів мають повну вищу освіту, а 8 – базову освіту.
          Щороку згідно з графіком педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації та підлягають атестації відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників.
          Адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів з урахуванням індивідуальних можливостей кожного: у поточному році проатестований 1 педагог.
          Станом на 01.05.2020 року у закладі вакансії 1,5 ставки           Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів робота колективу ДНЗ відзначається стабільністю та позитивною результативністю.
          Для ефективного розв’язання проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, впроваджують  сучасні перспективні програми та методики та здійснюють дослідно-експериментальну роботу за темою: «Впровадження нетрадиційних методів роботи з фізичного розвитку для забезпечення здоров’язбережувальної компетенції дітей дошкільного віку в умовах ДНЗ».
          Протягом року спостерігається поступове зростання рівня компетентності дітей старших груп, що свідчить про ефективність освітньо-виховного процесу в готовності дітей до школи:
          Із 41 дитини старшого дошкільного віку на кінець травня 2020 року мають:
 71 % достатнього і високого рівня;
 29 % середнього рівня;
 2% низького рівня. 
          На кінець звітного періоду в роботі ДНЗ №1 «Ромашка» відбулись  деякі зміни: «Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 №1/9-154,  з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р., розпорядження голови  Дніпропетровської облдержадміністрації від 11.03.2020 №Р-185/0/3-20,  з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» - призупинено освітній процес в ЗДО з 13 березня 2020 року по 22 червня 2020 року.
Організовано в закладі дошкільної освіти під час карантину навчання з використанням дистанційних технологій з 27 квітня 2020 року по 11 травня 2020 року .
Забезпечено виконання педагогічними працівниками закладу освіти освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає їх посадовим обов’язкам згідно затвердженого режиму роботи закладу у період карантину. Розміщувались заняття на веб-сайті закладу освіти. Під час карантину постійно налагоджувалась взаємодія з батьками вихованців:  готувалися педагогічні рекомендації та проводились дистанційно консультації з батьками щодо організації навчання дошкільників вдома, розпорядку дня, харчування  тощо.
На постійному контролі в адміністрації ДНЗ організація потиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням  коронавірусної  хвороби COVID-19, яка здійснюється відповідно до вимог наказу МОЗ України від 24.03.2016 №234 «Про затвердження Санітарного регламенту для ДНЗ», наказом МОЗ України та МОН України від 17.04.2006 № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування   дітей у ДНЗ» та з урахуванням тимчасових рекомендацій затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 18.05.2020 №32  спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби COVID-19.
Закуплено медикаментів на суму 1150 грн.
  У заклад було придбано в належній кількості: два термометри інфрачервоні, миючі дезінфікуючі засоби, антисептик, паперові рушники, гумові рукавички, медичні маски, контейнери для збереження відходів використаного матеріалу.
Прийом дітей до ЗДО відновлено з 03 червня 2020 року згідно суворого дотримання тимчасових  рекомендацій  щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину.
Активне та систематичне впровадження оздоровлювальних технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров’я дошкільнят, моніторинг якого регулярно здійснює медична сестра.
          Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ.
          Значна робота проведена батьківськими комітетами по облаштуванню групових кімнат , музичного залу та методичного кабінету.
Велика увага приділяється організації правильного харчування дітей раннього та дошкільного віку, забезпеченню асортиментів продуктів відповідно до перспективного меню, технології та якості приготування страв, організації харчування в групах. Дітям пропонується 3-х разове харчування, щодня ведеться аналіз харчування, а один раз на десять днів сестрою медичною  проводиться корекція харчування з метою його покращення.
          Виконання натуральних норм харчування за 2019-2020 роки по всіх основних продуктах ( м'ясо, масло, риба, овочі,  соки, крупи, цукор) 86 %.
          Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і  кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень з боку міжрайонного Управління Держпродспоживслужби.  У закладі проводиться робота по оздоровленню дітей в літній оздоровчий період. Вводиться додатковий прийом їжі в 10.00 год. у вигляді фруктів, соків.
       Методична робота здійснюється згідно структури навчально-виховної та методичної роботи . В закладі протягом року проведено чотири педагогічні ради.
       При використанні інтерактивних форм навчання дітей досягається висока результативність у засвоєнні та формуванні вмінь, набагато більший обсяг виконаної роботи за один і той же проміжок часу, розвивається навчальна діяльність, формуються мотиви навчання, вміння співпрацювати, розвиваються гуманні стосунки між дітьми. Робота над проблемною темою активізувала форми методичної роботи кожного педагога, покращено рівень теоретичної підготовки. Кожен вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загально-садкової проблемної теми.  Своїми теоретичними та практичними досягненнями, педагоги мали можливість поділитися з колегами під час засідань педагогічних рад, методичних об’єднань, семінарів-практикумів.
      

В роботі закладу систематично практикуються такі форми методичної роботи як педагогічні години, педагогічні читання, години роздумів та обговорення актуальних питань за статтями фахових видань, консультації з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку. Практикуються і форми інтерактивної роботи з педагогами. Вихователі мають можливість обмінятися досвідом щодо використання надбань великих педагогів у роботі з дітьми дошкільного віку.    
          Робота дошкільного закладу висвітлюється  на власному WEB-сайті.
 Інформація   розрахована, в першу чергу,  на батьків наших вихованців, а також на колег. Цікаві статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи - все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі.
          На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008  №1/9-811 "Про здійснення соціально - педагогічного патронату",    інструктивно-методичних листів від 27.08.2000  № 1/9- 352, від 04.10.2007  № 1/9- 583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади" адміністрацією ДНЗ розроблені заходи  які включають:
 -  надання методичної і консультативної допомоги сім'ї, включення батьків у процес  виховання, навчання та реабілітації дитини;
 -  формування соціально - педагогічної компетенції сім'ї у вирішенні її психолого-педагогічних та соціальних проблем;
 -  створення банку даних дітей, які підлягають охопленню соціально-педагогічним патронатом.
 Головною метою роботи колективу  дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя. Адміністрація закладу на чолі з завідувачем організовує вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважає цю роботу надзвичайно важливою.
          Наш колектив намагається якісно підготувати дітей до навчання в школі. В річному плані є розділ по наступності роботи ДНЗ і НУШ. Але ця робота потребує вдосконалення і постійної уваги.
          Важливим показником результативності роботи дошкільного закладу є успішність навчання вихованців у школі. Педагоги щорічно відслідковують рівень успішності навчання випускників у 1 класі.
          До складу органів самоуправління  дошкільного навчального закладу входять:
 • Рада ДНЗ
 • Батьківський актив груп
 • Профспілковий комітет
 • Педагогічна рада
 • Загальні збори батьків та членів трудового колективу
 • Комісія з ОП та ТБ
 • Пожежно-технічна комісія.

          Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв'язок. Мною, як завідуючою, постійно подаються подання на узгодження всіх штатних одиниць. Члени профспілкового комітету є членами атестаційної та тарифікаційної комісії, з організації техніки безпеки, пожежної безпеки, охорони праці та інше.
          Адміністрація та профспілковий комітет разом виступають за належний контроль у навчально-виховній роботі, оздоровчій та культурно-масовій роботі.
          Мікроклімат в колективі можна визнати добрим.
          У дошкільному навчальному закладі ведеться достатня робота по моральному та матеріальному стимулюванню педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу.
          Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей з дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.

Рекомендації Держпраці щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу на робочих місцях

У січні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про спалах нової коронавірусної хвороби в провінції Хубей, Китай.
Всесвітньою організацією охорони здоров’я оголошено надзвичайний стан в галузі охорони здоров’я міжнародного рівня оскільки захворювання має високий ризик поширення коронавірусної хвороби у 2019 році (COVID-19) в інші країни світу.
ВООЗ та органи охорони здоров’я в усьому світі вживають заходів щодо стримування спалаху COVID-19.
Усі верстви нашого суспільства – включаючи бізнес, роботодавців – повинні приєднатись до профілактичних заходів, для того щоб зупинити поширення цієї хвороби.
Уже повідомлялося про те, як поширюється COVID-19, хто групі ризику та як поширюється вірус.
Нагадуємо, що люди можуть інфікуватисьCOVID-19:
– торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись  очей, носа чи рота;
– через повітряно-крапельний шлях від хворого на COVID-19, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи (іншими словами, COVID-19 поширюється аналогічно грипу).
Більшість осіб, які інфіковані COVID-19 відчувають легкі симптоми хвороби та з часом одужують. Однак перебіг хвороби може бути більш складним та супроводжуватись ускладненнями такими як пневмонія. Такі хворі потребують термінової госпіталізації.
Ризик ускладнень захворювання зростає з віком, а саме:
– люди старше 40 років є більш вразливими, ніж люди до 40 років;
– люди з ослабленою імунною системою та люди з такими захворювання, як діабет, захворювання серця та легенів тощо.
Прості способи запобігти поширенню COVID-19 на робочому місці
Низькі затрати, що наведені нижче, допоможуть запобігти поширенню інфекцій на робочому місці, таких як застуда, грип та шлункові розлади. Захищайте своїх клієнтів, підрядників та працівників.
Роботодавці повинні запроваджувати профілактичні заходи, навіть якщо випадки COVID-19 не зареєстровані у місті, де вони здійснюють свою господарську діяльність.
Своєчасно запроваджені профілактичні заходи можуть скоротити втрачені робочі дні через хворобу та зупинити або сповільнити розповсюдження COVID-19, якщо він потрапляє на одне з ваших робочих місць.
Переконайтесь, що робочі місця ваших працівників чисті та гігієнічні
Поверхні (наприклад, столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом.
Чому? Тому, що забруднення на поверхнях, які торкаються співробітники та замовники, є одним із основних джерел поширення COVID-19.
Потрібно сприяти регулярному та ретельному миттю рук працівниками, підрядниками та замовниками (споживачами).
Розмістіть диспенсери із дезінфікуючими засобами у всіх видних місцях (біля робочих місць). Подбайте, щоб ці диспенсери були розміщені на видних місцях навколо робочих місць та регулярно заправлялися.
Розмістіть постери (плакати) на видних місцях, що рекламують миття рук, про це можна запитати у місцевому органі охорони здоров’я.
Поєднуйте вищенаведені заходи з іншими комунікаційними заходами, такими як надання рекомендацій (прочитання лекцій) фахівцям з охорони праці щодо здоров’я працівників. Проводьте брифінги, зустрічі та пропагуйте необхідність миття рук.
Переконайтеся, що персонал, підрядники та замовники (клієнти) мають доступ до місць, де вони можуть отримати доступ до води з милом.
Оскільки миття рук вбиває вірус на ваших руках і запобігає поширенню COVID – 19.
Необхідно сприяти наявності чистого повітря на робочому місці.
Розмістіть плакати (постери), що пропагують чисте повітря на робочих місцях. Поєднуйте такі заходи з іншим комунікаційними заходами (інструктажі, навчання), що пропагують гігієну та охорону праці. Проводьте брифінги та наради з широким колом фахівців із зовні тощо.
Переконайтеся, що маски для обличчя, інші тканинні засоби індивідуального захисту доступні на робочих місцях, де є скупчення людей із нежитєм (кашлем) на роботі. Для утилізації одноразових масок (фільтрів для масок) мають бути передбачені спеціальні урни для їх утилізації.
Виконання вимог щодо гігієни праці на робочих місцях перешкоджає поширенню COVID-19:
  • Порадьте працівникам та підрядникам перед поїздками у відрядження отримати загальнонаціональні (загальнодержавні) рекомендації щодо протидії розповсюдженню COVID-19.
  • Розкажіть своїм співробітникам, підрядникам та клієнтам, що COVID-19 може почати розповсюджуватись у їх середовищі в разі наявності осіб з температурою 37.3 ºC.
  • Особам з такою температурою необхідно залишатись вдома (або працювати вдома).
  • Особам з температурою, вищою за 37.3 ºC прийом жарознижуючих ліків таких, як парацетамол/ацетамінофен, ібупрофен або аспірин, може тільки замаскувати захворювання (інфікування).
  • Ведіть постійне спілкування з працівниками, видавайте працівникам прокламації, що рекомендують залишатись вдома (у випадках, коли працівники мають лише легкі симптоми COVID-19).
  • Розміщайте плакати з рекомендаціями щодо профілактики розповсюдженню COVID-19 на робочих місцях. 
  • Поєднайте ці заходи із поширенням інформації іншими каналами зв’язку, які зазвичай використовуються у вашій організації або бізнесі.
Пам’ятайте – зараз саме час підготуватися до COVID-19. Прості запобіжні заходи та планування можуть мати велике значення.





ЗВІТ КЕРІВНИКА
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ №1 «РОМАШКА» ЗА 2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 Комунальний заклад Дошкільний навчальний заклад  № 1 «Ромашка» знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., Царичанський район, квартал Слави, 3-А.

 Царичанський  дошкільний навчальний заклад  № 1    у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним Статутом, Колективним договором між адміністрацією та профспілковим комітетом та іншими нормативно-правовими актами.

 Засновником ДНЗ є Царичанська селищна рада, яка здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення.

 За проектною потужністю дошкільний навчальний заклад розраховано на 115 місць для дітей від 2 до 6 (7) років. Групи комплектувались переважно у серпні-вересні. У 2018 -2019 навчальному році укомплектовано 6 вікових груп:
 1 група для дітей раннього віку;
 5 груп для дітей дошкільного віку.

 Кількість дітей станом на 01.05.2019 року – 135 дітей.

 Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я  дитини, свідоцтва про народження дитини. Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти із сімей робочих, підприємців, службовців, а також є діти учасників АТО.

 Протягом навчального року ДНЗ № 1 працював за програмою виховання і навчання дітей від 2 до 6 років «Впевнений старт» та Базового компоненту дошкільної освіти у  всіх вікових групах закладу, а також за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Навчальний план, складений на основі Базового компонента та програми, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту». Освітній процес у ДНЗ № 1 здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за лініями розвитку.

 Основні пріоритетні завдання  на 2018 – 2019 н. р.:
 Продовжувати роботу на IV коригуючому етапі обласного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадського суспільства».
 Виховання у дітей дошкільного віку патріотичних якостей та шанобливого ставлення до природи Приорілля.
 Розвивати у дітей дошкільного віку комунікативно-мовленнєвих та економічних здібностей шляхом використання інноваційних технологій та різних дидактичних ігор.
 Формувати всебічно розвинену особистість засобами творчості та розвитком музичних здібностей дошкільника.

 Дошкільний заклад несе відповідальність перед батьками, суспільством і державою:

 - за реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

  - забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту,  рівня та обсягу;

 - дотримання фінансової дисципліни  та збереження матеріально-технічної бази.                                                                                                                                                              

  Керівництво роботою дошкільного закладу здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.

 Режим роботи ДНЗ № 1: п’ятиденний з 7.30. до 18.00.

   Мова навчання – українська. ДНЗ № 1 укомплектований педагогічними кадрами до складу якого входять 18  педагогічних працівників: 1 завідувач, 1 вихователь – методист,1 музичний керівник, 1 інструктор з фізичної культури, 14 вихователів.

 Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечують 41 працівників: 21 - молодшого обслуговуючого персоналу, 1 – медичний працівник, 18 педагогів, у т.ч.: вихователь-методист , музичний керівник, інструктор з фізичної культури, 14 вихователів. З них 11 педагогів мають повну вищу освіту, а 7 – базову освіту.

 Щороку згідно з графіком педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації та підлягають атестації відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників.

 Адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів з урахуванням індивідуальних можливостей кожного: у поточному році проатестовано 2 педагога.

 Станом на 01.05.2019 року у закладі вакансії 0 ставки. У продовж звітного періоду намітилася тенденція стабілізації колективу. Прийнято до закладу 1 особу –  молодшого обслуговуючого персоналу.

 Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів робота колективу ДНЗ відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

 Для ефективного розв’язання проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, впроваджують  сучасні перспективні програми та методики та здійснюють дослідно-експериментальну роботу за темою: «Впровадження нетрадиційних методів роботи з фізичного розвитку для забезпечення здоров’язбережувальної компетенції дітей дошкільного віку в умовах ДНЗ».

 Протягом року спостерігається поступове зростання рівня компетентності дітей старших груп, що свідчить про ефективність освітньо-виховного процесу в готовності дітей до школи:

 Із 40 дітей старшого дошкільного віку на кінець травня 2019 року мають:
 70 % достатнього і високого рівня;
 28 % середнього рівня;
 2% низького рівня. 

 На постійному контролі в адміністрації ДНЗ знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей і на виконання цих вимог у заклад було придбано миючі дезінфікуючі  засоби, пральний порошок для прання білизни.

Закуплено медикаментів на суму 1240 грн.

Активне та систематичне впровадження оздоровлювальних технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров’я дошкільнят, моніторинг якого регулярно здійснює медична сестра.

 Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ.

 Значна робота проведена батьківськими комітетами по облаштуванню групових кімнат , музичного залу та методичного кабінету.

Велика увага приділяється організації правильного харчування дітей раннього та дошкільного віку, забезпеченню асортиментів продуктів відповідно до перспективного меню, технології та якості приготування страв, організації харчування в групах. Дітям пропонується 3-х разове харчування, щодня ведеться аналіз харчування, а один раз на десять днів сестрою медичною  проводиться корекція харчування з метою його покращення.

 Виконання натуральних норм харчування за 2018-2019 роки по всіх основних продуктах ( м'ясо, масло, риба, овочі,  соки, крупи, цукор) 87 %.

 Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і  кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень з боку міжрайонного Управління Держпродспоживслужби.  У закладі проводиться робота по оздоровленню дітей в літній оздоровчий період. Вводиться додатковий прийом їжі в 10.00 год. у вигляді фруктів, соків.

       Методична робота здійснюється згідно структури навчально-виховної та методичної роботи . В закладі протягом року проведено чотири педагогічні ради.

       При використанні інтерактивних форм навчання дітей досягається висока результативність у засвоєнні та формуванні вмінь, набагато більший обсяг виконаної роботи за один і той же проміжок часу, розвивається навчальна діяльність, формуються мотиви навчання, вміння співпрацювати, розвиваються гуманні стосунки між дітьми. Робота над проблемною темою активізувала форми методичної роботи кожного педагога, покращено рівень теоретичної підготовки. Кожен вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загально-садкової проблемної теми.  Своїми теоретичними та практичними досягненнями, педагоги мали можливість поділитися з колегами під час засідань педагогічних рад, методичних об’єднань, семінарів-практикумів.

       В роботі закладу систематично практикуються такі форми методичної роботи як педагогічні години, педагогічні читання, години роздумів та обговорення актуальних питань за статтями фахових видань, консультації з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку. Практикуються і форми інтерактивної роботи з педагогами. Вихователі мають можливість обмінятися досвідом щодо використання надбань великих педагогів у роботі з дітьми дошкільного віку.    

 Робота дошкільного закладу висвітлюється  на власному WEB-сайті.

 Інформація   розрахована, в першу чергу,  на батьків наших вихованців, а також на колег. Цікаві статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи - все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі.

          На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008  №1/9-811 "Про здійснення соціально - педагогічного патронату",    інструктивно-методичних листів від 27.08.2000  № 1/9- 352, від 04.10.2007  № 1/9- 583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади" адміністрацією ДНЗ розроблені заходи  які включають:

 -  надання методичної і консультативної допомоги сім'ї, включення батьків у процес  виховання, навчання та реабілітації дитини;

 -  формування соціально - педагогічної компетенції сім'ї у вирішенні її психолого-педагогічних та соціальних проблем;

 -  створення банку даних дітей, які підлягають охопленню соціально-педагогічним патронатом.

 Головною метою роботи колективу  дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя. Адміністрація закладу на чолі з завідувачем організовує вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважає цю роботу надзвичайно важливою.

 Наш колектив намагається якісно підготувати дітей до навчання в школі. В річному плані є розділ по наступності роботи ДНЗ і НУШ. Але ця робота потребує вдосконалення і постійної уваги.

 Важливим показником результативності роботи дошкільного закладу є успішність навчання вихованців у школі. Педагоги щорічно відслідковують рівень успішності навчання випускників у 1 класі.

 До складу органів самоуправління  дошкільного навчального закладу входять:

 • Рада ДНЗ

 • Батьківські комітети груп

 • Профспілковий комітет

 • Педагогічна рада

 • Загальні збори батьків та членів трудового колективу

 • Комісія з ОП та ТБ

 • Пожежно-технічна комісія.

 Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв'язок. Мною, як завідуючою, постійно подаються подання на узгодження всіх штатних одиниць. Члени профспілкового комітету є членами атестаційної та тарифікаційної комісії, з організації техніки безпеки, пожежної безпеки, охорони праці та інше.

 Адміністрація та профспілковий комітет разом виступають за належний контроль у навчально-виховній роботі, оздоровчій та культурно-масовій роботі.

 Мікроклімат в колективі можна визнати добрим.

 У дошкільному навчальному закладі ведеться достатня робота по моральному та матеріальному стимулюванню педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу.

 Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей з дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.

ЗВІТ КЕРІВНИКА
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ №1 «РОМАШКА» ЗА 2017-2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Комунальний заклад Дошкільний навчальний заклад  № 1 «Ромашка» знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., Царичанський район, квартал Слави, 3-А.
Царичанський  дошкільний навчальний заклад  № 1    у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним Статутом, Колективним договором між адміністрацією та профспілковим комітетом та іншими нормативно-правовими актами.
Засновником ДНЗ є Царичанська селищна рада, яка здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення.
За проектною потужністю дошкільний навчальний заклад розраховано на 120 місць для дітей від 2 до 6 (7) років. Групи комплектувались переважно у серпні-вересні. У 2017 -2018 навчальному році укомплектовано 6 вікових груп:
  • 1 група для дітей раннього віку;
  • 5 груп для дітей дошкільного віку.
Кількість дітей станом на 01.05.2018 року – 136 дітей.
Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я  дитини, свідоцтва про народження дитини. Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти із сімей робочих, підприємців, службовців, а також є діти учасників АТО.
Протягом навчального року ДНЗ № 1 працював за програмою виховання і навчання дітей від 2 до 6 років «Впевнений старт» та Базового компоненту дошкільної освіти у  всіх вікових групах закладу, а також за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Навчальний план, складений на основі Базового компонента та програми, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту». Освітній процес у ДНЗ № 1 здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за лініями розвитку.
Основні пріоритетні завдання  на 2017 – 2018 н. р.:
  1. Продовжувати роботу на III практичному етапі обласного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадського суспільства».
  2. Виховання у дітей дошкільного віку патріотичних якостей та шанобливого ставлення до природи Приорілля.
  3. Розвивати у дітей дошкільного віку комунікативно-мовленнєвих та економічних здібностей шляхом використання інноваційних технологій та різних дидактичних ігор.
  4. Формувати всебічно розвинену особистість засобами творчості та розвитком музичних здібностей дошкільника.
Дошкільний заклад несе відповідальність перед батьками, суспільством і державою:
- за реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;
 - забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту,
рівня та обсягу; 
- дотримання фінансової дисципліни  та збереження матеріально-технічної бази.                                                                                                                                                               
 Керівництво роботою дошкільного закладу здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.
Режим роботи ДНЗ № 1: п’ятиденний з 7.30. до 18.00.
  Мова навчання – українська. ДНЗ № 1 укомплектований педагогічними кадрами до складу якого входять 19 педагогічних працівників: 1 завідувач, 1 вихователь – методист, 1 практичний психолог,1 музичний керівник, 1вчитель – логопед, 1 інструктор з фізичної культури, 13 вихователів.
Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечують 41 працівників: 21 - молодшого обслуговуючого персоналу, 1 – медичний працівник, 19 педагогів, у т.ч.: вихователь-методист , вчитель-логопед, практичний психолог, музичний керівник, інструктор з фізичної культури, 14 вихователів. З них 11 педагогів мають повну вищу освіту, а 8 – базову освіту.
Щороку згідно з графіком педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації та підлягають атестації відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників.
Адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів з урахуванням індивідуальних можливостей кожного: у поточному році проатестовано 2 педагоги.
Станом на 01.05.2018 року у закладі вакансії 0 ставки. У продовж звітного періоду намітилася тенденція стабілізації колективу. Прийнято до закладу 2 особи – педпрацівники.
Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів робота колективу ДНЗ відзначається стабільністю та позитивною результативністю.
Для ефективного розв’язання проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, впроваджують  сучасні перспективні програми та методики та здійснюють дослідно-експериментальну роботу за темою: «Впровадження нетрадиційних методів роботи з фізичного розвитку для забезпечення здоров’язбережувальної компетенції дітей дошкільного віку в умовах ДНЗ».
Протягом року спостерігається поступове зростання рівня компетентності дітей старших груп, що свідчить про ефективність освітньо-виховного процесу в готовності дітей до школи:
Із 33 дітей старшого дошкільного віку на кінець травня 2018 року мають:
  • 80 % достатнього і високого рівня;
  • 17 % середнього рівня;
  • 3% низького рівня.  
На постійному контролі в адміністрації ДНЗ знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей і на виконання цих вимог у заклад було придбано миючі дезінфікуючі  засоби, пральний порошок для прання білизни.
         Закуплено медикаментів на суму 333 грн.
         Активне та систематичне впровадження оздоровлювальних технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров’я дошкільнят, моніторинг якого регулярно здійснює медична сестра.
Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ.
Значна робота проведена батьківськими комітетами по облаштуванню групових кімнат.
         Велика увага приділяється організації правильного харчування дітей раннього та дошкільного віку, забезпеченню асортиментів продуктів відповідно до перспективного меню, технології та якості приготування страв, організації харчування в групах. Дітям пропонується 3-х разове харчування, щодня ведеться аналіз харчування, а один раз на десять днів сестрою медичною  проводиться корекція харчування з метою його покращення.
Виконання натуральних норм харчування за 2017-2018 роки по всіх основних продуктах ( м'ясо, масло, риба, овочі,  соки, крупи, цукор) 85 %.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і  кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень з боку міжрайонного Управління Держпродспоживслужби.  У закладі проводиться робота по оздоровленню дітей в літній оздоровчий період. Вводиться додатковий прийом їжі в 10.00 год. у вигляді фруктів, соків.
      Методична робота здійснюється згідно структури навчально-виховної та методичної роботи . В закладі протягом року проведено чотири педагогічні ради.
      При використанні інтерактивних форм навчання дітей досягається висока результативність у засвоєнні та формуванні вмінь, набагато більший обсяг виконаної роботи за один і той же проміжок часу, розвивається навчальна діяльність, формуються мотиви навчання, вміння співпрацювати, розвиваються гуманні стосунки між дітьми. Робота над проблемною темою активізувала форми методичної роботи кожного педагога, покращено рівень теоретичної підготовки. Кожен вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загально-садкової проблемної теми.  Своїми теоретичними та практичними досягненнями, педагоги мали можливість поділитися з колегами під час засідань педагогічних рад, методичних об’єднань, семінарів-практикумів.
      В роботі закладу систематично практикуються такі форми методичної роботи як педагогічні години, педагогічні читання, години роздумів та обговорення актуальних питань за статтями фахових видань, консультації з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку. Практикуються і форми інтерактивної роботи з педагогами. Вихователі мають можливість обмінятися досвідом щодо використання надбань великих педагогів у роботі з дітьми дошкільного віку.     
Робота дошкільного закладу висвітлюється  на власному WEB-сайті.
Інформація   розрахована, в першу чергу,  на батьків наших вихованців, а також на колег. Цікаві статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи - все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі.
         На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008  №1/9 -  811 "Про здійснення соціально - педагогічного патронату",    інструктивно-методичних листів від 27.08.2000  № 1/9- 352, від 04.10.2007  № 1/9 - 583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади" адміністрацією ДНЗ розроблені заходи  які включають:
-  надання методичної і консультативної допомоги сім'ї, включення батьків у процес  виховання, навчання та реабілітації дитини;
-  формування соціально - педагогічної компетенції сім'ї у вирішенні її психолого-педагогічних та соціальних проблем;
-  створення банку даних дітей, які підлягають охопленню соціально-педагогічним патронатом. 
Головною метою роботи колективу  дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя. Адміністрація закладу на чолі з завідувачем організовує вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважає цю роботу надзвичайно важливою.
Наш колектив намагається якісно підготувати дітей до навчання в школі. В річному плані є розділ по наступності роботи ДНЗ і школи. Але ця робота потребує вдосконалення і постійної уваги.
Важливим показником результативності роботи дошкільного закладу є успішність навчання вихованців у школі. Педагоги щорічно відслідковують рівень успішності навчання випускників у 1 класі.
До складу органів самоуправління  дошкільного навчального закладу входять:
• Рада ДНЗ
• Батьківські комітети груп
• Профспілковий комітет
• Педагогічна рада
• Загальні збори батьків та членів трудового колективу
• Комісія з ОП та ТБ
• Пожежно-технічна комісія.
Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв'язок. Мною, як завідуючою, постійно подаються подання на узгодження всіх штатних одиниць. Члени профспілкового комітету є членами атестаційної та тарифікаційної комісії, з організації техніки безпеки, пожежної безпеки, охорони праці та інше.
Адміністрація та профспілковий комітет разом виступають за належний контроль у навчально-виховній роботі, оздоровчій та культурно-масовій роботі.
Мікроклімат в колективі можна визнати добрим.
У дошкільному навчальному закладі ведеться достатня робота по моральному та матеріальному стимулюванню педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу.
Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей з дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.
spacer